Anasayfa » Akademi Okulu » Hibrit Olarak Düzenlenen TESAM Dış Politika Akademisi Aralık 2021 “Güncel Gelişmeler Işığında Çin’i Anlamak” TESAM İstanbul Genel Merkez’de Gerçekleşti
Hibrit Olarak Düzenlenen TESAM Dış Politika Akademisi Aralık 2021 “Güncel Gelişmeler Işığında Çin’i Anlamak” TESAM İstanbul Genel Merkez’de Gerçekleşti

Hibrit Olarak Düzenlenen TESAM Dış Politika Akademisi Aralık 2021 “Güncel Gelişmeler Işığında Çin’i Anlamak” TESAM İstanbul Genel Merkez’de Gerçekleşti

TESAM Ekonomik, Siyasal ve Stratejik Araştırmalar Derneği Dış Politika Kürsüsü tarafından hibrit olarak düzenlenen “Güvenlik Anlayışı Güncel Gelişmeler Işığında Çin’i Anlamak” konulu TESAM Dış Politika Akademisi, farklı üniversitelerden Akademisyenlerin katılımıyla 16-17-18 Aralık 2021 tarihlerinde gerçekleştirildi.

Akademide değerli akademisyenler; Prof. Dr. Hasan KÖNİ, Prof. Dr. R. Kutay KARACA, Doç. Dr. Kürşat YILDIRIM, Doç. Dr. A. Burak DARICILI, Dr. Kadir TEMİZ ve Ahmet Faruk IŞIK sunumları ile katkı sağladı.

TESAM Dış Politika Akademisi 1. Oturum

TESAM Dış Politika Akademisi 2021: Güncel Gelişmeler Işığında Çin’i anlamak programı 1. oturumu, Prof. Dr. R. Kutay KARACA’nın “Kuşak Yol Projesi ve ÇİN’in Orta Asya Politikası” başlıklı sunumu ile gerçekleşti.

TESAM Dış Politika Akademisi 2. Oturum

TESAM Dış Politika Akademisi 2021: Güncel Gelişmeler Işığında Çin’i anlamak programı 2. oturumu, Doç. Dr. Kürsat Yıldırım’ın “Çin’in Siyasi Tarihi” başlıklı sunumu ile gerçekleşti.

TESAM Dış Politika Akademisi 3. Oturum

TESAM Dış Politika Akademisi 2021: Güncel Gelişmeler Işığında Çin’i anlamak programı 3. oturumu, Dr. Kadir Temiz’in “Çin Dış Politikası ve Orta Doğu” başlıklı sunumu ile gerçekleşti.

TESAM Dış Politika Akademisi 4. Oturum

TESAM Dış Politika Akademisi 2021: Güncel Gelişmeler Işığında Çin’i anlamak programı 4. oturumu, Prof. Dr. Hasan Köni’nin “Uluslararası Sistemde Değişen Dengeler / Çin-ABD Rekabeti” başlıklı sunumu ile gerçekleşti.

TESAM Dış Politika Akademisi 5. Oturum

TESAM Dış Politika Akademisi 2021: Güncel Gelişmeler Işığında Çin’i anlamak programı 5. oturumu, Ahmet Faruk Işık’ın “Türk Dış Politikası Sorunsalı Ekseninde Türkiye-Çin İlişkileri” başlıklı sunumu ile gerçekleşti.

TESAM Dış Politika Akademisi 6. Oturum

TESAM Dış Politika Akademisi 2021: Güncel Gelişmeler Işığında Çin’i anlamak programı 5. oturumu, Doç. Dr. Ali Burak Darıcılı’nın “Çin’in Siber Espiyonaj Stratejisi” başlıklı sunumu ile gerçekleşti.

6. Oturum ile birlikte akademimiz sona ermiştir. Değerli konuşmacılarımıza ve katılımcılara teşekkür ediyoruz. Sonraki programlarımızda görüşmek dileğiyle.

tr_TR