Anasayfa » IV. Siyaset ve Liderlik Okulu
IV. Siyaset ve Liderlik Okulu

IV. Siyaset ve Liderlik Okulu

 

TESAM(Ekonomik, Siyasal ve Stratejik Araştırmalar Merkezi) ve Marmara Üniversitesi Kariyer Merkezi (MARKAM) işbirliğiyle 4’üncü kez gerçekleştirilecek Siyaset ve Liderlik Okulu‘nun temel amacı; Türkiye’nin siyasi tarihi, diğer ülkelerle ilişkileri, ulusal ve uluslararası siyasi durum, ikili ilişkiler, liderlik vasıfları ve diplomasi mesleğinin incelikleri hakkında katılımcıları bilgilendirmektir. Bunun yanında, program kapsamında uluslararası ilişkiler, siyasi ilişkiler konularında, bilinçli, bilgi odaklı ve diplomatik yolların kullanımının önemini kavramış, bu alanlarda lider olmayı ve Türkiye’nin siyasal, ekonomik, toplumsal ve kültürel gelişimine katma değer yaratmayı hedefleyen bireylerin yetişmesine destek verilmesi amaçlanmaktadır.

Program dili Türkçe olan Siyaset ve Liderlik Okulu‘nun eğitmenleri, alanlarında bilgili ve tecrübeli olan değerli akademisyenler ve uzman kişilerden oluşmaktadır. Dersler bilgilendirme amacının yanı sıra, katılımcıların sorularına yer verme imkânını da sağlayacaktır. Programı başarıyla tamamlayan katılımcılara katılım belgesi verilecektir. 

Program katılımcılarının katılım belgesi almaya hak kazanmaları için programa %80 oranında katılım göstermeleri gerekmektedir. Her seminer (ders) başlamasından 10 dakika öncesinde katılımcılardan yoklama için imza alınacaktır. İmzalı yoklama listesi ders programına göre ders saatinden 30 dakika sonra kaldırılacaktır.

Program katılımcılarının katılım belgesi alabilmeleri için fiili olarak düzenlenen seminerlerin toplam sayısının %80’ine devam etmiş olması gerekmektedir. Örnek: Fiili yapılan ders sayısı 16*80/100=13 derse devam edilmesi gerekmektedir. Toplamda 3 ders devamsızlık hakkı olacaktır. 4 ders devamsızlık yapan öğrenciye katılım belgesi düzenlenmeyecektir. Devamsız olan öğrenciler derslere katılmaya devam edebilirler.


Programın Hedef Kitlesi ve Kontenjan
Program; her akademik yıl düzenli olarak gerçekleştirilmesi öngörülmekte ve hem Marmara Üniversitesi önlisans, lisans, lisansüstü ve mezun öğrencilerine, hem de Üniversite dışından katılmak isteyen herkese açık olacaktır. Kontenjan 150 kişi ile sınırlıdır.


Program Tarihi
20 Aralık 2023 Çarşamba- 12 Ocak 2024 2024 Cuma ( 18:00-21:00 arası ve her ders 45 dakika yapılacaktır. Ders arası 15 dakika olacaktır.)

Program Yeri

Marmara Üniversitesi Göztepe Yerleşkesi Fen-Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu (yol tarifi için tıklayınız) yapılması planlanmaktadır. 

Program Süresi

Belirlenen tarih aralığında 5 hafta sürecek olan program kapsamında haftada 2 ya da 3 ders görülecektir. 


Ders Konuları ve Eğitmenler 

Eğitim programı sürecinde değişiklikler olabilir, bu durumda güncel program sitemizden ve sizlere sms yoluyla duyurulacaktır.

Ders günleri 5 hafta boyunca her Çarşamba günü yapılacaktır. Program 18.00-21.00 saatleri arasında planlanmaktadır.

Program Ücreti

Çalışanlar için: 900 TL (KDV dahil)

Öğrenciler için: 500 TL (KDV dahil)

Banka Hesap Bilgileri: 

MARMARA ÜNİVERSİTESİ VAKFI

Vakıf Katılım -Erenköy Şubesi

Hesap No: 299494-2 

IBAN: TR83 0021 0000 0002 9949 4000 02

Kesin Kayıt İşlemleri

20 Aralık 2023 saat 15:00 tarihine kadar kayıt yaptırmak isteyenlerin öncelikle katılım ücretlerini yatırdıktan sonra online kayıt formunu eksiksiz doldurmaları gerekmektedir.

Katılım ücretini eft veya havale yapanlar online başvuru formunu eksiksiz doldurmadığı takdirde kesin kayıtları yapılmamış olacaktır. Belgeleri teslim etmeyenler Kayıt Biriminde ücret iadesi için iade formu doldurmaları gerekmektedir.

Online kayıt formu aşağıdadır. Online kayıt formunu doldurduktan sonra kesin kaydınız tamamlanmış olacaktır. Eğitim başlamadan iletişime geçilecektir. İletişim olarak e-posta ve Whatsapp kullanılacaktır.

ONLİNE KAYIT FORMU İÇİN TIKLAYINIZ

Online Başvuru Forumunda Gerekli Belgeler

  1. Mezunlar için e-devletten alınmış mezuniyet belgesi
  2. Mezun olmayan öğrenci için e-devletten yeni tarihli alınmış öğrenci belgesi
  3. Ödeme dekontu 
tr_TR