Anasayfa » Kitap Kataloğu » Kitap I Yeni Nesil Öğrenme Öğretme Yaklaşımları
Kitap I Yeni Nesil Öğrenme Öğretme Yaklaşımları

Kitap I Yeni Nesil Öğrenme Öğretme Yaklaşımları

Bu kitapta eğitim bilimleri alanında karar vericiler, uygulayıcılar ve öğretmenlere yönelik değişen teknoloji ile birlikte gereksinimleri, istek ve ilgileri farklılaşan bireylere yönelik ilgili alan yazınında yer alan kuram, model ve yaklaşımlara, dijital araçların kullanımına imkân sağlayan yöntem ve tekniklere yer verilmiştir.
Kitap iki bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde eğitimde yeni yaklaşımlar olarak kabul edilen farklılaştırılmış öğretim, ters yüz öğrenme, doğa temelli anaokulları ve orman okulları, hayat boyu öğrenme, çocuklar için felsefe, FETEMM ve probleme dayalı öğrenme yaklaşımına yönelik ilgili alan yazını doğrultusunda teorik bilgilere yer verilmiştir. Kitabın ikinci bölümünde dijitalleşmenin Toplum 5.0 eşiğinde eğitim sosyolojisi perspektifinden değerlendirilmesine, dijital çağda sınıf yönetimine, öğretimde teknolojik yaklaşımlara, teknoloji destekli gerçekçi matematik eğitimine, geometri eğitiminde dinamik yazılımların kullanımına, Web 2.0 araçlarının kullanımına, tasarım odaklı eğitim içerik üretimine, uzaktan eğitimde öğrenme etkinliklerine ve artırılmış gerçeklik uygulamalarına dair daha çok uygulamaya yönelik bilimsel içerik sunulmuştur.

 

Editör Serkan Demir
Yazarlar Ayşegül Liman Kaban, Betül Altay, Cemal Tatlı, Elif Özkan, Emre Er, Esma Esgin Günder, Fatma Cumhur, Gökçe Arifoğlu, Habibe Güneş, İpek Saralar-Aras, Kubilay Tutar, Leyla Ayverdi, Murat Polat, Nejdet Çelik, Perihan Şara Hürsoy, Ruhi Çay, Seda Ersoy, Seda Şahin, Semra Elçi, Serkan Demir, Sümeyye Kesra Okumuş
Yayınevi Nobel Akademik Yayıncılık
Barkod 9786057174635
ISBN 978-605-71746-3-5
Sayfa Sayısı 328 Sayfa
Ürün Ebatı 16,5×24
Dil Türkçe
Kağıt/Renk Kitap Kağıdı / Tek Renk
Baskı Sayısı 1. Baskı
Baskı Yılı Aralık, 2022
Kapak/Renk Karton Kapak
tr_TR