Anasayfa » Akademi Okulu » TESAM AKADEMİ OKULU 2. DÖNEM SEMİNERLERİ DOÇ. DR. FERHAT PİRİNÇCİ’NİN KATILIMIYLA BAŞLADI
TESAM AKADEMİ OKULU 2. DÖNEM SEMİNERLERİ DOÇ. DR. FERHAT PİRİNÇCİ’NİN KATILIMIYLA BAŞLADI

TESAM AKADEMİ OKULU 2. DÖNEM SEMİNERLERİ DOÇ. DR. FERHAT PİRİNÇCİ’NİN KATILIMIYLA BAŞLADI

TESAM’ın, “Geleceğin Akademisyenleri”ni yetiştirmek amacıyla düzenlediği “TESAM AKADEMİ OKULU” seminerleri kapsamında 12 Şubat 2014 Çarşamba günü “Ördekli Kültür Merkezi”nde düzenlediği seminere; Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ferhat PİRİNÇÇİ katıldı.

Doç. Dr. Ferhat PİRİNÇÇİ’ nin konuğu olduğu seminerin konusu ise; “Yakın Dönem Amerikan Dış politikası” oldu.

Dışişleri Bakanlığı’nda danışmanlık da yapan PİRİNÇÇİ, seminerde; öncelikle “Amerikan dış politikasının mevcut sorunlara bakış açısına” değindi. Daha sonra “Amerika’nın başat güç olmasını ve dış politikada neden güçlü olduğu” hakkında geniş bilgiler verdi. Obama’yı diğer Amerikan başkanlarından ayıran özellikleri sıralayan PİRİNÇÇİ, Obama ile değişen ABD’nin dış politikasına değindi ve Arap Baharındaki Amerika’nın tutumu hakkında geniş bilgi verdi.

Türkiye’nin dış politikadaki durumuna ve komşularıyla olan ilişkilerine değinen Ferhat PİRİNÇÇİ, özellikle güncel olayların “Türk Dış Politikasını“ nasıl etkilediğini açıkladı.

Seminerin ikinci bölümünde öğrencilerin sorularına – cevap veren PİRİNÇÇİ; “Türk dış politikasının mevcut durumu” hakkında katılımcılardan sorular geldi.

Programın sonunda TESAM Genel Koordinatörü Yıldırım DENİZ, Doç. Dr. Ferhat PİRİNÇÇİ ’ye TESAM’ a yaptığı katkılardan dolayı teşekkür plaketi takdim etti.

tr_TR