Anasayfa » Akademi Okulu » “TESAM Akademi Okulu”nda “Uluslararası İlişkilerde Kadının Yeri ve Feminizm” konuşuldu
“TESAM Akademi Okulu”nda “Uluslararası İlişkilerde Kadının Yeri ve Feminizm” konuşuldu

“TESAM Akademi Okulu”nda “Uluslararası İlişkilerde Kadının Yeri ve Feminizm” konuşuldu

2014-2015 eğitim yılında ikinci sezonu devam etmekte olan TESAM Akademi Okulu seminerleri, Uludağ Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Çiğdem Aydın Koyuncu’nun katılımıyla devam etti.

Yrd. Doç.Dr. Çiğdem Aydın Koyuncu: “Uluslararası İlişkilerde Kadının Yeri ve Feminizm” konusuna değindi ve bu konuda ülkemizdeki literatür eksikliğine vurgu yaptı.

Özellikle; Türkiye’deki feminizm hareketinin öncülerinin ve düşünürlerinin feminizmi yanlış yorumladığına değinen Koyuncu, kadınların toplum yaşantısına ve akademik yaşama daha fazla müdahil olması gerektiğini vurguladı. Kadın-Erkek eşitliği düşüncesinin de; erkeklerin her yaptığı işi kadınlar da yapar düşüncesinden daha derin anlamlar taşıması gerektiğine değindi.

Devamında Koyuncu “Akademi Okulu” öğrencilerinin sorularına cevap verdi.

Program sonunda TESAM Genel Koordinatörü Yıldırım Deniz, TESAM’a yaptığı katkılardan dolayı Yrd. Doç.Dr. Çiğdem Aydın Koyuncu’ya teşekkür plaketi takdim etti.

Programın bitiminden sonra Tesam bünyesindeki bayan yüksek lisans ve doktora öğrencileri ile bir araya gelen Koyuncu, öğrencilerin akademik hayat ile ilgili sorularını yanıtladı. Bir kadının bu konuda yaşayacağı zorluklara bireysel örnekler verirken, tecrübelerini aktarıp öğrencilere bazı tavsiyelerde bulundu.

tr_TR