Anasayfa » Hukuk Akademisi 2023 » TESAM Hukuk Akademisi 2023 “Mülkiyet Hakkı, Hukuk Süreci ve Uygulama”
TESAM Hukuk Akademisi 2023 “Mülkiyet Hakkı, Hukuk Süreci ve Uygulama”

TESAM Hukuk Akademisi 2023 “Mülkiyet Hakkı, Hukuk Süreci ve Uygulama”

Hukuk öğrencilerine  mülkiyet hakkının kapsamını, farklı hukuk dallarındaki yansımalarını, bu haktan kaynaklanan yargı sürecinin işleyişini ve uygulamada mülkiyet hakkına yaklaşımı öğretmeyi amaçlayan TESAM Hukuk Akademisi, 9-10-11 Kasım 2023 tarihlerinde  HAKMER (Hukuk Araştırmaları Merkezi) ortaklığıyla TESAM Ataşehir Genel Merkezi’nde gerçekleştirildi.

 

TESAM Hukuk Akademisi’nin ilk dersi İstanbul Medeniyet Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Sezer ÇABRİ’nin “Kira Sözleşmeleri ve Mülkiyet Hakkının Devri” konulu sunumu ile gerçekleştirildi.

           

TESAM Hukuk Akademisi’nin ikinci dersi İstanbul Üniversitesi öğretim üyesi Dr. Öğr. Üyesi Volkan ASLAN’ın “Devletin Mülkiyet Hakkına Müdahalesi” konulu sunumu ile gerçekleştirildi.

   

TESAM Hukuk Akademisi’nin ikinci gün ilk dersi İstanbul Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Abdurrahman SAVAŞ’ın “Karşılaştırmalı Hukukta Mülkiyet Hakkı” konulu sunumu ile gerçekleştirildi.

     

 

TESAM Hukuk Akademisi’nin ikinci gün ikinci dersi Marmara Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Mehmet Emin ALŞAHİN’in “Konut Dokunulmazlığın İhlali Suçu” konulu sunumu ile gerçekleştirildi.

 

 

TESAM Hukuk Akademisi’nin üçüncü gün ilk dersi TESAM Kurucu Genel Başkanı Dr. İlyas BOZKURT’un “Teşebbüs Özgürlüğü ve Mülkiyet Hakkı İlişkisi” konulu sunumu ile gerçekleştirildi.

   

 

TESAM Hukuk Akademisi’nin üçüncü gün ikinci dersi Av. Dilara TEMİZSOY’un “Kamulaştırma Davaları” konulu sunumu ile gerçekleştirildi.

 

   

tr_TR