Anasayfa » Tarih Akademisi 2023 » TESAM Tarih Akademisi Sona Erdi!
TESAM Tarih Akademisi Sona Erdi!

TESAM Tarih Akademisi Sona Erdi!

Dünya tarihi liderlerin kişilik, karakter ve kararları neticesinde birçok kırılmalara sahne olmuştur. Türkler, dünya tarihinin oluşumunda mühim rol oynamış ve bunu devam ettirebilmiş ender milletlerdendir. Türk milletinin içerisinden bir çok lider çıkmış ve bu liderler tarihte önemli kırılmalara neden olmuştur.

Tarih öğrencilerine Türk liderlerin liderlik sanatını, onların hayat hikayelerini ve serüvenlerini uzman tarihçilerin dilinden anlatmayı amaçlayan TESAM Tarih Akademisi 2-3-4 Kasım 2023 tarihlerinde TESAM Ataşehir Genel Merkezi’nde gerçekleşti.

 

“Tarihin Seyrini Değiştiren Türk Liderler” ana temalı TESAM Tarih Akademisi, TESAM Genel Başkanı Dr. İlyas Bozkurt’un “Tarihte Liderlik Misyonu ve Türk Lider Farkı” başlıklı sunumu ile başladı.

       

 

TESAM Tarih Akademisi “Tarihin Seyrini Değiştiren Türk Liderler” programının ikinci dersi, Yeditepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Taşağıl’ın “Türklerin bağımsızlık timsali: Bilge Kağan” başlıklı sunumu ile gerçekleşti.

             

 

TESAM Tarih Akademisi “Tarihin Seyrini Değiştiren Türk Liderler” programının üçüncü dersi, İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Özgür Oral’ın “Çağ açıp çağ kapayan: Fatih Sultan Mehmet” başlıklı sunumu ile gerçekleşti.

                  

      

TESAM Tarih Akademisi “Tarihin Seyrini Değiştiren Türk Liderler” programının dördüncü dersi, İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Zekeriya Türkmen’in “Dünyaya meydan okuyan: Mustafa Kemal Atatürk” başlıklı sunumu ile gerçekleşti.

                    

 

TESAM Tarih Akademisi “Tarihin Seyrini Değiştiren Türk Liderler” programının beşinci dersi, İstanbul Medeniyet Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cihan Piyadeoğlu’nun “Anadolu’nun Kapılarını Açan: Sultan Alparslan” başlıklı sunumu ile gerçekleşti.

 

TESAM Tarih Akademisi “Tarihin Seyrini Değiştiren Türk Liderler” programının altıncı dersi, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aydın Usta’nın “Haçlı Seferlerinde Türk Liderler” başlıklı sunumu ile gerçekleşti.

                 

 

TESAM Tarih Akademisi “Tarihin Seyrini Değiştiren Türk Liderler” programının son dersi, İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi, TESAM Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Kürşat Yıldırım’ın “Turan’ın ilk kurucusu: Mete Han” başlıklı sunumu ile gerçekleşti.

                     

tr_TR