Anasayfa » Akademi Okulu » Yrd. Doç. Dr. Sezai Sevim TESAM Akademi Okulunda Konuk Oldu
Yrd. Doç. Dr. Sezai Sevim TESAM Akademi Okulunda Konuk Oldu

Yrd. Doç. Dr. Sezai Sevim TESAM Akademi Okulunda Konuk Oldu

“TESAM Akademi Okulu” nda “Yakın Tarihimiz ve Kimliğimiz” konuşuldu.

“TESAM Akademi Okulu” Yrd. Doç. Dr. Sezai Sevim’i konuşmacı olarak katıldığı programda “Yakın Tarihimiz ve Kimliğimiz” başlığı altında dünyada medeniyet ve kültür kavramlarının bugün nereye geldiği tartışılarak başladı.

Dünya üzerinde tarih boyunca altı medeniyetten bahseden Yrd. Doç. Dr. Sevim, bu medeniyetlerin dört temel medeniyet (Batı, Çin, Hint, İslam) üzerinde durduğuna dikkat çekerek Batı Medeniyetinin mezhep farklılıklarından dolayı üçe bölünmesiyle birlikte bugün ortaya çıkan farklılıkları ortaya koydu.

Bugün Türkiye’de yaşanan kimlik sorununa da değinen Sevim, kurumsal yapı ve toplumsal yapı bağlamında içi boşaltılan medeniyet kavramlarının günümüz insanını nasıl etkilediğini dinleyicilere konuşma sırasında yaptığı kısa bir anketle yerinde gösterdi. Bugün, kurumsal yapıdaki medeniyet anlayışımızla toplumsal yapıda farklı bir medeniyet anlayışımız olduğunu belirterek kimlik sorununu verdiği canlı örneklerle açıkladı. Devamında Sevim “Akademi Okulu” öğrencilerinin sorularına cevap verdi.

TESAM Genel Koordinatörü Yıldırım Deniz tarafından, TESAM’a yaptığı katkılarından dolayı Yrd. Doç. Dr. Sezai Sevim’e TESAM Akademi Okulu öğrencileri tarafından günün anısına hazırlanan teşekkür hediyesi takdim edildi.

tr_TR