Anasayfa » Akademi Okulu » Yüz-yüze Olarak Düzenlenen TESAM Hukuk Akademisi 2021 “Medeniyet ve Hukuk: Kökler, Kurallar, Kurumlar” TESAM Ataşehir Genel Merkez’de Gerçekleşti
Yüz-yüze Olarak Düzenlenen TESAM Hukuk Akademisi 2021 “Medeniyet ve Hukuk: Kökler, Kurallar, Kurumlar” TESAM Ataşehir Genel Merkez’de Gerçekleşti

Yüz-yüze Olarak Düzenlenen TESAM Hukuk Akademisi 2021 “Medeniyet ve Hukuk: Kökler, Kurallar, Kurumlar” TESAM Ataşehir Genel Merkez’de Gerçekleşti

Medeniyetlerin inşasında hukukun rolü çok büyüktür. Bir medeniyetin inşasında hukuk, tek şart değildir ancak ilk şarttır. Bu düşünceyle ve Katılımcıların; medeniyet ve hukuk arasındaki ilişkiyi, felsefi ve farklı hukuk dallarından bakış açılarıyla kavramaları ve modern hukuk kurumlarını öğrenmeleri amacıyla düzenlenen TESAM Akademi Okulu 9-10-11 Aralık 2021 tarihlerinde TESAM Ataşehir merkezinde gerçekleşmiştir.

TESAM Hukuk Akademisi “ Medeniyet ve Hukuk: Kökler, Kurallar, Kurumlar ” 1. Oturum

Hukuk akademimizin 1. Oturumunda 9 Aralık Perşembe günü, TESAM Genel Başkanı Muhammet İlyas BOZKURT “Medeniyetlerin Oluşumunda  Hukukun Yeri ve Önemi ” başlıklı sunumunu gerçekleştirdi.

TESAM Hukuk Akademisi “ Medeniyet ve Hukuk: Kökler, Kurallar, Kurumlar ” 2. Oturum

Hukuk akademimizin 2. oturumunda 9 Aralık Perşembe Günü, Özkurt Hukuk Bürosu’nun sahibi Av. Emin ÖZKURT “Medeniyetlerin Kültürel Entegrasyonunda Sporun Rolü ve Uluslararası Tahkim” başlıklı sunumunu gerçekleştirdi.

TESAM Hukuk Akademisi “ Medeniyet ve Hukuk: Kökler, Kurallar, Kurumlar ” 3. Oturum

Hukuk akademimizin 3. Oturumunda 10 Aralık Cuma günü  Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. Osman CAN “Siyasi Partilerin Kapatılması” başlıklı sunumunu gerçekleştirdi.

TESAM Hukuk Akademisi “Medeniyet ve Hukuk: Kökler, Kurallar, Kurumlar” 4. Oturum

Hukuk akademimizin 4. Oturumunda 10 Aralık Cuma günü İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyelerinden Doç. Dr. Abdurrahman SAVAŞ ” Roma Hukukundan Günümüze Hukukun Genel Prensipleri” başlıklı sunumunu gerçekleştirdi.

TESAM Hukuk Akademisi “Medeniyet ve Hukuk: Kökler, Kurallar, Kurumlar” 5. Oturum

Hukuk akademimizin 5. Oturumunda 11 Aralık Cumartesi günü Arıtürk & Partners Lawfirm kurucu ortağı Av. Arb. Zeki ARITÜRK “Avukatın Uzlaştırıcı Rolü: Arabuluculuk” başlıklı sunumunu gerçekleştirdi.

TESAM Hukuk Akademisi “Medeniyet ve Hukuk: Kökler, Kurallar, Kurumlar” 6. Oturum

Hukuk akademimizin 6. Oturumunda 11 Aralık Cumartesi Günü, İstanbul Medeniyet Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi öğretim üyelerinden Dr. Öğr. Üyesi Sezen KAMA IŞIK  “Geçmişten Günümüze Siyasi Partiler ve Dönüşen Demokrasi Bağlamında Bir Gelecek Öngörüsü” başlıklı sunumunu gerçekleştirdi.

6. Oturum ile birlikte akademimiz sona ermiştir. Değerli konuşmacılarımıza ve katılımcılara teşekkür ediyoruz. Sonraki programlarımızda görüşmek dileğiyle…

tr_TR