Anasayfa » Akademi Okulu » Hukuk Akademisi 2022-2 » Yüz Yüze Olarak Düzenlenen TESAM Hukuk Akademisi 2022-2 “Adaletin Tesisi: Kurallar, Kararlar ve Hukuk Sistemi” TESAM Ataşehir Genel Merkezi’nde Gerçekleşti
Yüz Yüze Olarak Düzenlenen TESAM Hukuk Akademisi 2022-2 “Adaletin Tesisi: Kurallar, Kararlar ve Hukuk Sistemi” TESAM Ataşehir Genel Merkezi’nde Gerçekleşti

Yüz Yüze Olarak Düzenlenen TESAM Hukuk Akademisi 2022-2 “Adaletin Tesisi: Kurallar, Kararlar ve Hukuk Sistemi” TESAM Ataşehir Genel Merkezi’nde Gerçekleşti

Adalet soyut bir idealdir. Onu somut hale getiren şey ise hukuk kuralları, bu kurallara dayanarak verilen kararlar ve bu kuralların oluşturduğu hukuk sistemidir. Hukuk sisteminin nasıl kurulacağı ve hangi kuralların ve kararların uygulanacağı ise her hukuk disiplinine göre farklılık göstermektedir. Katılımcıların farklı hukuk disiplinlerinde nasıl sistem kurulduğunu, hukuk kurallarının nasıl konulduğunu ve kararların nasıl ortaya çıktığını bu programla birlikte öğrenmeleri amacıyla düzenlenen TESAM Akademi Okulu 24-25-26 Ekim tarihlerinde TESAM Ataşehir merkezinde gerçekleşmiştir.

TESAM Hukuk Akademisi “Adaletin Tesisi: Kurallar, Kararlar ve Hukuk Sistemi” 1. Ders

Hukuk akademimizin 1. dersinde 24 Ekim Pazartesi günü, TESAM Genel Başkanı Dr. İlyas BOZKURT “Hukuk Devleti İlkesi ve Altın Üçgenin Önemi” başlıklı sunumunu gerçekleştirdi.

TESAM Hukuk Akademisi “Adaletin Tesisi: Kurallar, Kararlar ve Hukuk Sistemi” 2. Ders

Hukuk akademimizin 2. dersinde 24 Ekim Pazartesi Günü, Marmara Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Talat CANBOLAT “Bir İhtisas Mahkemesi Olarak İş Mahkemeleri ve Güncel Sorunlar” başlıklı sunumunu gerçekleştirdi.

TESAM Hukuk Akademisi “Adaletin Tesisi: Kurallar, Kararlar ve Hukuk Sistemi” 3. Ders

Hukuk akademimizin 3. dersinde 25 Ekim Salı günü  Özkurt Hukuk Bürosu’nun sahibi Av. Mustafa ÖZKURT “Dünden Bugüne Yargıtay Kararlarındaki Değişim” başlıklı sunumunu gerçekleştirdi.

TESAM Hukuk Akademisi “Adaletin Tesisi: Kurallar, Kararlar ve Hukuk Sistemi” 4. Ders

Hukuk akademimizin 4. dersinde 25 Ekim Salı günü İstanbul Medeniyet Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ahmet NOHUTÇU “Kurucu İktidarlar ve Devletin Kodlarının Yeniden Yazılması” başlıklı sunumunu gerçekleştirdi.

 

TESAM Hukuk Akademisi “Adaletin Tesisi: Kurallar, Kararlar ve Hukuk Sistemi” 5. Ders

Hukuk akademimizin 5. dersinde 25 Ekim Salı günü Marmara Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Hakkı Hakan ERKİNER “Uluslararası Sorumluluk Hukukunun Normatif Tarihi Kökenleri ve Dinamikleri” başlıklı sunumunu gerçekleştirdi.                                   

TESAM Hukuk Akademisi “Adaletin Tesisi: Kurallar, Kararlar ve Hukuk Sistemi” 6. Ders

Hukuk akademimizin 6. dersinde 26 Ekim Çarşamba günü, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi öğretim üyesi Dr. Öğr. Üyesi Levent Ersin ORALLI  “Sosyal Devlet Anlayışı ve Demokrasi” başlıklı sunumunu gerçekleştirdi.

TESAM Hukuk Akademisi “Adaletin Tesisi: Kurallar, Kararlar ve Hukuk Sistemi” 7. Ders

Hukuk akademimizin 7. dersinde 25 Ekim Çarşamba günü Pehlivan Hukuk Bürosu’nun sahibi Av. Hasan Basri PEHLİVAN “Türk Anayasalarında Egemenlik Kavramı” başlıklı sunumunu gerçekleştirdi.

  1. Oturum ile birlikte akademimiz sona ermiştir. Değerli konuşmacılarımıza ve katılımcılara teşekkür ediyoruz. Sonraki programlarımızda görüşmek dileğiyle…
tr_TR