Anasayfa » Kitap Kataloğu » Kitap I Türk – Ermeni İlişkileri: Dünü, Bugünü ve Yarını
Kitap I Türk – Ermeni İlişkileri: Dünü, Bugünü ve Yarını

Kitap I Türk – Ermeni İlişkileri: Dünü, Bugünü ve Yarını

Yaklaşık bin yıllık bir geçmişe sahip olan, kimi zaman dostluk ve iş birliği kimi zaman da anlaşmazlık ve çatışmaların var olduğu Türk-Ermeni ilişkilerini doğru bir şekilde analiz etmek, yapısal değişimlerin ve dönüşümlerin söz konusu olduğu mevcut dünya düzeninde hem Kafkasya coğrafyasının hem de dünya siyasetinin geleceği açısından oldukça önemlidir.
Türk-Ermeni ilişkilerine odaklanan ve ilişkilerin geleceğine yönelik öngörü sunmayı amaç edinen bu çalışma, ikili münasebetleri teorik bir çerçevede ele alarak Osmanlı döneminden günümüze kadar gelen süreci, tarihsel olayları, ekonomik ilişkileri, askerî ve siyasi mücadelelerle güncel dinamikleri açıklamaya çalışmaktadır. Çalışmanın benzerlerinden en önemli farkı da buradadır: geçmiş ve gelecek arasında bağlantı kurabilmek. Sonuç olarak hem geniş bir tarihsel arka plan hem de bölgesel, sosyal, kültürel ve ekonomik yönler çerçevesinde kaleme alınan eserin, bu alanda çalışma yapan veya yapacak olan araştırmacılara yararlı olabileceği umut edilmektedir.
 
 
Yazarlar Ali Demirel, Aydın Çakmak, Banu Berber Babalık, Bülent Atalay, Bülent Yıldırım, Cansu Güleç, Dilşen İnce Erdoğan, Emre Feyzi Çolakoğlu, Esra Çetin, Ferit Yücebaş, Ferudun Ata, Gürbüz Arslan, Kemal Çiçek, Muhabbet Doyran, Nurullah Nehir, Remzi Bulut, Selcan Alperay Eraslan, Sinem Çelik, Ü. Gülsüm Polat, Zelkif Polat, Zeynep İskefiyeli
Editörler Süleyman Beyoğlu, Gürbüz Arslan
Yayınevi Nobel Akademik Yayıncılık
Barkod 9786057365729
ISBN 978-605-73657-2-9
Sayfa Sayısı 500 Sayfa
Ürün Ebatı 16,5×24
Dil Türkçe
Kağıt/Renk Kitap Kağıdı / Tek Renk
Baskı Sayısı 1. Baskı
Baskı Yılı Mart, 2022
Kapak/Renk Karton Kapak
tr_TR