Anasayfa » Kitap Kataloğu » Kitap I Verilerle Pandemi Sürecinde Türkiye
Kitap I Verilerle Pandemi Sürecinde Türkiye

Kitap I Verilerle Pandemi Sürecinde Türkiye

İlk COVID-19 salgınının 31 Aralık 2019 tarihinde Çin’in Hubey eyaletine bağlı Vuhan kentinde bir solunum rahatsızlığının Dünya Sağlık Örgütüne bildirilmesiyle ortaya çıktığı kaydedilmiştir. İlk önce Çin ve çevresini etkileyen bu virüs, sonraları dünyanın birçok bölgesinde görüldü. Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı verilerine göre ise ülkemizde ilk kez 11 Mart 2020 tarihinde görüldüğü bilinmektedir.
Pandemi sürecinde tüm dünya ülkeleri gibi ülkemiz de birçok şeyi öngöremeyecek durumdaydı. Artan kamu harcamaları, düşük vergi gelirleri, kamu borçlanmalarında oluşan artışlar ve finansal piyasalarda ortaya çıkan dalgalanma, pandemi sürecini iyiden iyiye hissettirdi.
Bu olumsuz gelişmeler; ekonomide, gerek kamu sektöründe gerekse kamu dışı sektörlerde çeşitli dalgalanmalara neden oldu, olmaya da devam edebilir.
Bu kitabın amacı da pandemi sürecinde özellikle ülke ekonomimizde ortaya çıkan olumlu ve olumsuz neticeleri verilerle analiz etmeye çalışmaktır.
 
Yazarlar Baki Demirel, Timuçin Zünbül, Hale Kırmızıoğlu, Mete Dibo, Zahide Ayyıldız Onaran, Murat Kesebir, Berkan Karagöz, Ayşegül Ak, Onur Özdemir, Rıfat Karakuş, Ufuk Alkan, Canan Dağıdır Çakan, Melek Yıldız, Lale Aslan, Arzu Arzova, Sercan Yavan, Murat Batı, Emine Yöney, Özgür Şahan, Mehmet Fatih Ulu, Emine Çetinel, Sevdiye Ersoy Yılmaz, Umut Omay, Melike Atay Polat, Suzan Ergün, Ali Kemal Nurdoğan, Banu Külter Demirgüneş, Zelal Beyaz, Esma Gültüvin Gür Omay
Editör Turgay Münyas
Yayınevi Nobel Akademik Yayıncılık
Barkod 9786057067005
ISBN 978-605-70670-0-5
Sayfa Sayısı 588 Sayfa
Ürün Ebatı 16×23,5
Dil Türkçe
Kağıt/Renk 1. Hamur / Tek Renk
Baskı Sayısı 1. Baskı
Baskı Yılı Mayıs, 2021
Kapak/Renk Karton Kapak
tr_TR