Anasayfa » Akademi Okulu » Tesam Akademi Okulu’nun Bu Haftaki Konuğu Yrd. Doç. Dr. Fikri Pala Oldu
Tesam Akademi Okulu’nun Bu Haftaki Konuğu Yrd. Doç. Dr. Fikri Pala Oldu

Tesam Akademi Okulu’nun Bu Haftaki Konuğu Yrd. Doç. Dr. Fikri Pala Oldu

TESAM AKADEMİ OKULU’na bu hafta Uludağ Üniversitesi İşletme Bölümü Muhasebe – Finansman Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Fikri PALA konuk oldu.

Konuşmasında Sayın Pala,  “Türkiye’nin Geleceğinde Gençliğin Rolü” üzerine bir sunum yaptı. Gençliğin önemine vurgu yapan Sayın Pala, İslam âleminin gözünün Türkiye’de olduğunu ancak Türk gençlerinin kendilerini yetiştirmeleri gerektiğini vurguladı.

Sayın Pala, “Ecdadımız yıllarca Dünya’ya adaletle hükmetti,  her bir bireyin inancını özgürce yaşaması için gayret gösterdi. İşte bu adalet ve fikir özgürlüğü bilinciyle hareket etmeliyiz ve kendinizi yetiştirirken de geçmişimizden kopmadan bizi biz yapan değerlerden vazgeçmeden kendimizi geleceğe hazırlamalıyız.” dedi.

Sayın Pala konuşmasında bürokrasi vesayetinin tesir etmediği gençliğin ufkunun daha geniş olduğunu vurguladı. Güçlü olanın her zaman haklı sayıldığını, bu yüzden de güçlü bir millet ve devlete ihtiyacımız olduğunu vurgulayan Sayın Pala, Türkiye’de herkesin görüşüne saygı duyarak ve farklılıklarımızın zenginlik olduğunun bilincine vararak yaşamak zorunda olduğumuzu söyledi.

Program sonunda TESAM Genel Koordinatörü Yıldırım Deniz tarafından Yrd. Doç. Dr. Fikri Pala’ya TESAM’a yaptığı katkılardan dolayı plaket takdimi yapıldı.

tr_TR