Anasayfa » Haberler » TESAM Dış Politika Akademisi 2021 “21.yy’da Küresel Silahlanma ve Güvenlik Anlayışı” 6-7 Mart 2021 tarihlerinde online olarak gerçekleşti
TESAM Dış Politika Akademisi 2021 “21.yy’da Küresel Silahlanma ve Güvenlik Anlayışı” 6-7 Mart 2021 tarihlerinde online olarak gerçekleşti

TESAM Dış Politika Akademisi 2021 “21.yy’da Küresel Silahlanma ve Güvenlik Anlayışı” 6-7 Mart 2021 tarihlerinde online olarak gerçekleşti

TESAM ve İstanbul Ticaret Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi İşbirliğiyle online olarak düzenlenen “21. Yy’da Küresel Silahlanma ve Güvenlik Anlayışı” konulu TESAM Dış Politika Akademisi, farklı üniversitelerden Akademisyenlerin katılımıyla 6-7 Mart 2021 tarihlerinde online ortamda gerçekleştirildi. Birçok başvuru arasından seçilen 78 öğrenci TESAM Eğitim Akademisi’ne katıldı.

Akademide değerli akademisyenler; Prof. Dr. Hasan KÖNİ, Prof. Dr. Ferhat PİRİNÇÇİ, Prof. Dr. Kutay KARACA, Prof. Dr. Serdar ERDURMAZ, Doç. Dr. Burak KÜNTAY, Dr. Levent Ersin ORALLI sunumları ile katkı sağladı.

Açılış Oturumu

Akademimiz, TESAM Genel Başkan Yrd. Yıldırım Deniz’in açılış konuşmaları ile başladı. Konuşmasında TESAM faaliyetlerinden bahseden Sn. Yıldırım Deniz, öğrencilere başarı temennileriyle konuşmalarını sonlandırdı.

1. Oturum

Dış Poltika Akademisinin 1. Oturumunda İstanbul Kültür Üniversitesi’nden Prof. Dr. Hasan KÖNİ “Soğuk Savaş Sonrası Dünya Düzeni- Günümüz ve Gelecek Beklentileri” konulu sunumunu yaptı.

2. Oturum

Dış Politika Akademisinin 2. Oturumunda Bursa Uludağ Üniversitesi’nden Prof. Dr. Ferhat PİRİNÇÇİ “Soğuk Savaş Sonrası Silahlanma Eğilimleri” konulu sunumunu yaptı.

3. Oturum

Dış Politika Akademisinin 3. Oturumunda Bahçeşehir Üniversitesi’nden Doç. Dr. Burak KÜNTAY “NATO’ nun Geleceği ve Batı Güvenliğinde Yeni Yaklaşımlar” konulu sunumunu yaptı.

4. Oturum

Dış Politika Akademisinin 4. Oturumunda Dış Politika Enstitüsü’nden Prof. Dr. Serdar ERDURMAZ “Terörizmin Tarihi, Stratejileri ve Dinamikleri” konulu sunumunu yaptı.

5. Oturum

Dış Politika Akademisinin 5. Oturumunda Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi’nden Dr. Levent Ersin ORALLI “Uluslararası Güvenlik Antlaşmaların Bağlayıcılığı ve Yaptırımları” konulu sunumunu yaptı.

6. Oturum

Dış Politika Akademisinin 6. Oturumunda İstanbul Aydın Üniversitesi’nden Prof. Dr. R. Kutay KARACA “Çin’in Kuşak-Yol Projesinin Dünya Güvenliğindeki Rolü” konulu sunumunu yaptı.

tr_TR