Anasayfa » Haberler » TESAM’dan Bursa Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif KANDEMİR’i ziyaret
TESAM’dan Bursa Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif KANDEMİR’i ziyaret

TESAM’dan Bursa Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif KANDEMİR’i ziyaret

TESAM Başkanı M. İlyas BOZKURT, Bursa Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif KANDEMİR’i makamında ziyaret ederek değerlendirmelerde bulundu.

Ziyarete TESAM Başkanı M. İlyas BOZKURT, TESAM Başkan Yrd. Yıldırım DENİZ, TESİAD Başkan Yrd. Halil İbrahim YILMAZ, Bursa Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif KANDEMİR, Bursa Teknik Üniversitesi Rektör Yrd. Prof. Dr. Nurettin ACIR, Bursa Teknik Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Zeki ÜNAL yer aldı.

Ziyarette TESAM Başkanı BOZKURT, bir medeniyetin yeniden inşasında 6 unsurun önemli olduğunu ve bunlar arasında en önemli grubun da bilim adamları olduğunu dile getirdi. Bilim üretmede özgür, bir görüşe angaje olmayan ve üretken Think Tank kuruluşlarının başrol oynayacağını ve ülkemizin bu alana yatırım yapması gerektiğini söyledi. Ziyarette ülkemizdeki ihtisas üniversitelerinin sayısının artırılması gerektiğini dile getiren BOZKURT, Türkiye’nin ancak bu şekilde kalkınabileceğini ifade etti.

Bursa Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. KANDEMİR,  TESAM’ın faaliyetlerini yakından takip ettiklerini ve gelecekte TESAM’la ortak projeler içinde yer almak istediklerini dile getirdi. Bursa Teknik Üniversitesi’nin ‘Robot Teknolojileri ve Akıllı Sistem Uygulamaları’ üzerine ihtisaslaşan bir üniversite olduğunu söyleyen KANDEMİR, yoğunlukla lisansüstü ve araştırmacı düzeyinde eğitim verilerek Türkiye’nin geleceğine katkı sağlayacaklarını dile getirdi.

Bunların yanı sıra görüşmede TESAM’ın önümüzdeki günlerdeki çalışmaları değerlendirilerek, Bursa Teknik Üniversitesi ile ortaklaşa yapılabilecek faaliyetler hakkında değerlendirmeler yapıldı.

tr_TR